Sklep internetowy i współpraca z magazynem

Udostępnij:

Sposób dystrybucji i sprzedaży produktów w Polsce i na świecie w ostatnich latach w błyskawicznym tempie przenosi się do internetu. Według przewidywań Ecommerce Europe pod koniec 2013 roku udział e-commerce w europejskim PKB wynosił 2,2%, natomiast przed rokiem 2020 wartość ta ma się potroić.

Sklepy stacjonarne, chcąc sprostać oczekiwaniom klienta, coraz częściej podejmują decyzję o rozpoczęciu działalności internetowej i dystrybucji wysyłkowej produktów prosto z magazynu. Sprzedaż internetowa to również szansa dotarcia do szerszego grona odbiorców w przypadku prowadzenia działalności w małej miejscowości.

Handel tradycyjny a sprzedaż internetowa

Warto jednak zauważyć, że występują istotne różnice pomiędzy handlem tradycyjnym a sprzedażą internetową. Aby utrzymać ciągłość zamówień i nie stracić zaufania klientów, należy zadbać o dostępność towarów w magazynie. Sklepy internetowe zgłaszają około trzykrotnie większe zapotrzebowanie na powierzchnie logistyczne, wynikające przede wszystkim z różnorodności oferty produktowej w sklepie. Jednak pomimo odpowiedniej strategii logistycznej i sprzedażowej, czasami ciężko przewidzieć sytuację rynkową i zachowania konsumentów.

Zaleganie towaru w magazynie w obecnej sytuacji rynkowej nie jest dobrą inwestycją, a dodatkowo hamuje rozwój firmy. Nadwyżki produktów i posezonowe produkty, stają się utrapieniem sprzedawców, dla których każda wolna przestrzeń magazynowa jest cenna. Sytuacja gospodarcza kraju oraz tendencje na rynku magazynowym są ze sobą silnie powiązane. Według przewidywań spodziewać się można, że poziom PKB przełoży się na wzrost popytu na powierzchnie magazynowe. W związku z czym, firmy szukają sposobów na szybkie pozbycie się zalegającego w magazynie towaru w celu oszczędności wysokich kosztów. Napędza to oczywiście branżę zajmującą się handlem stockami magazynowymi.

Warto pozbyć się zalegających stocków magazynowych, korzystając z usług firm skupujących tego rodzaju towar. Firmy po dokonanym zakupie zajmują się dalszą dystrybucją produktów, sprzedając towar za atrakcyjną dla klienta cenę, a my opróżniamy nasze magazyny, tworząc miejsce na nowe przyciągające klienta produkty.

AKTUALNOŚCI

Pozostałe wpisy

newsletter

Otrzymuj oferty VIP jako pierwszy

Podejmuj decyzje i ciesz się najlepszą ceną