Promujesz sklep internetowy? Tego sposobu nie znałeś!

Udostępnij:

Nie ulega wątpliwości, że duża część rynku sprzedażowego przeniosła się do sieci. Praktycznie każda firma prowadzącą działalność handlową posiada swój sklep internetowy. W dobie tak dużej konkurencji rodzi się zatem pytanie, jak skutecznie wypromować swój sklep internetowy?

A może promocja wyprzedażowa?

Nic tak skutecznie nie przyciąga klientów, jak różnego rodzaju wyprzedaże. Informacje o przecenie towaru potrafią skłonić wiele osób choćby do tego, by zapoznać się z ofertą promocyjnych produktów. Jak jednak zorganizować taką akcję promocyjną, aby była ona efektywna marketingowo i atrakcyjna finansowo? Świetnym rozwiązaniem może być skorzystanie ze skupu stocków magazynowych.

Stocki magazynowe – czym są?

Stocki magazynowe to niesprzedane końcówki zeszłosezonowych kolekcji czy też zalegające w magazynach nadwyżki towarów. Często są to też produkty pochodzące ze zwrotów czy z przedsiębiorstw, które ogłosiły upadłość. Z zasady ich powstawanie jest dla firm zjawiskiem bardzo niekorzystnym ekonomicznie i dążą one do szybkiego pozbycia się ich. W tym miejscu rodzi się jednak szansa dla sklepów internetowych chcących zorganizować promocje wyprzedażowe.


Jak łatwo się domyślić, stoki magazynowe wyprzedawane są po niskich, atrakcyjnych cenach. Tym samym odkupujące je sklepy, nawet po doliczeniu własnej marży, są w stanie sprzedawać je z korzyścią dla klientów. Cały proces charakteryzuje się obopólną korzyścią – magazyny pozbywają się nadwyżek i zwalniają miejsce dla produktów nowych, sklep internetowy promuje się poprzez promocję wyprzedażową, a sam klient jest w stanie kupić produkt w atrakcyjnej, niskiej cenie. Biorąc pod uwagę różnorodność towaru, każdy sklep znajdzie dla siebie coś, co będzie nadawać się do akcji promocyjnej konkretnej działalności.

Podsumowując, promocje wyprzedażowe oparte na skupie stocków magazynowych są interesującą możliwością marketingową, szczególnie dla sklepów mniejszych. Ich regularne organizowanie może w znacznym stopniu pomóc w promocji sklepu, jak i pomóc zbudować trwałą wieź z klientem.

AKTUALNOŚCI

Pozostałe wpisy

newsletter

Otrzymuj oferty VIP jako pierwszy

Podejmuj decyzje i ciesz się najlepszą ceną