Likwidacja firmy – co zrobić z pozostałym towarem?

Udostępnij:

Zamknięcie biznesu to scenariusz, którego przedsiębiorcy wolą raczej unikać. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, a przyczyny zamknięcia mogą być różne – od niesprzyjających warunków, kończąc na zwykłym braku szczęścia. Niezależnie od tego, jeśli po firmie pozostał towar, należy jak najszybciej się go pozbyć, by nie generować zupełnie zbędnych kosztów. Jak to zrobić?

Sprzedaż stoku magazynowego

To idealne rozwiązanie dla każdej firmy, która musi jak najszybciej zredukować stany magazynowe. Usługa ta jest bardzo prosta – wystarczy się z nami skontaktować, a przybędziemy do magazynu i wycenimy posiadany stok (czyli nadwyżkę towaru w hurtowych ilościach) i zaprezentujemy warunki umowy. Po jej zaakceptowaniu sami zajmiemy się transportem towarów do naszych własnych magazynów. Co można w ten sposób zyskać? Przede wszystkim:

 • redukcję kosztów – magazynowanie towaru, którego nie można się pozbyć w zwykłej sprzedaży generuje całą masę kosztów, np. energii, pracowników, utrzymania obiektu i jego wyposażenia. Jeśli Twoja firma wynajmuje magazyn, pozbycie się stoku,
 • zwrot kosztów produkcji – sprzedając stok można odzyskać część wartości towarów, z której można pokryć najpilniejsze wydatki, np. spłatę rat kredytowych czy innych długów,
 • czas – po zakupieniu stoku sami zajmujemy się jego transportem i magazynowaniem, klient nie musi dochowywać żadnych dodatkowych obowiązków.

Co potem dzieje się ze stokiem?

Skupione w ten sposób towary trafią do naszych magazynów, skąd mogą zostać zakupione po niskiej cenie przez innych nabywców, np. firmy zajmujące się handlem lub poszukujące zaopatrzenia na własny użytek. Dokładamy wszelkich starań, żeby towary ze stoków nie trafiały na rodzimy rynek klienta, od którego zostały nabyte – w ten sposób nie stwarzamy nieuczciwej konkurencji. Prowadzimy skup i sprzedaż stoków nie tylko w Polsce, ale również wielu innych krajach Europy, Azji i Afryki.

Jakie towary skupujemy?

Jako doświadczony skup stoków jesteśmy w stanie skupić i bezpiecznie magazynować produkty niemalże każdego rodzaju, w tym między innymi:

 • żywność – pod warunkiem, że nie wymaga specjalnych warunków przechowywania i posiada długi czas przydatności do spożycia (np. kawa, niektóre rodzaje słodyczy)
 • artykuły szkolne i biurowe
 • odzież, obuwie, akcesoria galanteryjne
 • sprzęt elektroniczny
 • zabawki,
 • elementy wyposażenia domu – np. akcesoria kuchenne
 • kosmetyki i produkty chemiczne,
 • artykuły dekoracyjne różnego rodzaju

Jeśli posiadacz w swoich magazynach produkty tego typu, których chcesz się szybko pozbyć, zapraszamy do kontaktu!

Inne sposoby

Alternatywnym rozwiązaniem problemu towaru zalegającego na magazynowych półkach, jest sprzedanie go w ramach promocji lub outletu przed zamknięciem działalności. Czy warto się na nie zdecydować? Obniżenie cen zwiększa co prawda zainteresowanie produktem i pozwala znaleźć na niego nabywców (nawet jeśli jest on niskiej jakości lub posiada pewne wady, np. pochodzi z ekspozycji), niemniej wyprzedanie całego asortymentu w ten sposób jest bardzo czasochłonne. A im dłużej czasu towar przebywa w magazynie, czekając na nabywcę, tym większe koszty generuje. Dodatkowym minusem organizowania promocji jest fakt, że do jej obsługi należy zatrudniać pracowników, którzy w tym czasie nie mogą wykonywać innych zadań. Dlatego przed zorganizowaniem promocji lub outletu należy dokładnie policzyć, czy nie przyniesie to więcej strat, niż zysków.

AKTUALNOŚCI

Pozostałe wpisy

newsletter

Otrzymuj oferty VIP jako pierwszy

Podejmuj decyzje i ciesz się najlepszą ceną