Uwolnij zamrożone środki wraz ze sprzedażą towarów posezonowych!

Udostępnij:

Sezon dobiega końca, a na półkach magazynowych wciąż zalega sporo towaru, który trzeba sprzedać? To sytuacja dość częsta w różnych branżach, między innymi odzieżówce czy w handlu produktami ściśle związanymi z określoną porą roku – np. akcesoriami wakacyjnymi. Na szczęście możesz łatwo rozwiązać problem i uwolnić środku zamrożone w zbędnym towarze. Jak to zrobić?

Jak działa skup stoków magazynowych?

Jesteśmy firmą, która od kilku lat specjalizuje się w odkupywaniu stoków magazynowych, czyli nadwyżek produktów zalegających w magazynach. Jak to działa? Wystarczy, że zgłosisz się do nas z propozycją sprzedaży towaru, którego po zakończeniu sezonu nie jesteś w stanie sprzedać. Po wycenie i podpisaniu umowy natychmiast zabieramy Twoje produkty do naszych własnych magazynów, skąd sprzedajemy je po niskiej cenie. Bez obaw – dokładamy wszelkich starań, by produkty, które nabyliśmy nie stanowiły konkurencji dla Twojego biznesu.

Koszty magazynowania posezonowego towaru

Magazyn pełen towarów posezonowych to spory kłopot, który należy rozwiązać jak najszybciej. Dlaczego? Ponieważ stanowi on zamrożony kapitał, to jest taki, z którego nie ma żadnego pożytku – nie można tych środków wykorzystać ani do produkcji nowych wyrobów, ani rozwoju przedsiębiorstwa. Ponadto niesprzedane produkty generują koszty – w końcu każdy magazyn wymaga obsługi, zasilania, ogrzewania etc. Jeśli towar po sezonie nie może zostać sprzedany, oznacza to, że jego przechowywanie przynosi całkiem poważne straty. Trzymanie go w magazynie do kolejnego sezonu w nadziei, że wtedy uda się go sprzedać może prowadzić do sytuacji, w której poniesione koszty będą znacznie przekraczać zyski.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Sprzedaż towarów posezonowych do naszego skupu jest opłacalna z trzech powodów:

  • uwalniasz zamrożone koszty – odzyskujesz przynajmniej cześć środków, które włożyłeś w wyprodukowanie towarów, i możesz wykorzystać je do produkcji nowych, które mają większą szansę się sprzedać,
  • pozbywasz się kosztów magazynowania – nie posiadając towaru, który wymaga przechowania, nie ponosisz żadnych kosztów. Jest to szczególnie istotne, jeśli nie posiadasz własnej przestrzeni magazynowej, lecz wynajmujesz ją,
  • zyskujesz przestrzeń do magazynowania – która jest niezbędna do zapewnienia płynnej dystrybucji produktów. Jeśli magazyn jest zapełniony zupełnie zbędnym towarem posezonowym, nowe produkty nie mogą być przechowywane. W takiej sytuacji konieczne jest spowolnienie produkcji, a nawet całkowite jej zatrzymanie do czasu uwolnienia magazynu.

Podsumowując – w sytuacji, w której zawiodły akcje promocyjne, a sprzedaż w ramach outletu jest zbyt kosztowna, sprzedaż posiadanych towarów posezonowych jest najlepszym z możliwych rozwiązań.

Chcesz wiedzieć więcej o naszej działalności? Masz towar, który chcesz sprzedać i uwolnić magazyn? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci rozwiązać ten problem!

AKTUALNOŚCI

Pozostałe wpisy

newsletter

Otrzymuj oferty VIP jako pierwszy

Podejmuj decyzje i ciesz się najlepszą ceną