Jak poradzić sobie w sytuacji, gdy klient nie odebrał zamówienia?

Udostępnij:

Nadwyżka towarów w magazynie to jedna z tych sytuacji, których firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją powinny unikać. Nie zawsze jest to możliwe. Jak można poradzić sobie z problemem? Najprostszym rozwiązaniem jest sprzedanie całego stoku towarów do skupu – pozwala to uwolnić zamrożone środki i zwolnić przestrzeń magazynową. Jednak nie wszystkie produkty można zbyć tą drogą. Wyjaśniamy jakie towary nie znajdą miejsca w skupie.

Żywność łatwo psująca się

W naszym skupie stoków magazynowych chętnie widzimy artykuły żywnościowe. Niemniej istnieją pewne ograniczenia – nie przyjmujemy produktów, które mają bardzo krótki czas przydatności do spożycia, są na granicy przeterminowana lub wymagają specjalnych warunków do przechowywania, np. niskiej temperatury. To oznacza, że nie przyjmujemy artykułów takich jak przetwory mleczne, pakowane wędliny, mrożone warzywa.

Chętnie za to skupujemy wszelkiego rodzaju produkty suche i zamknięte w szczelnych opakowaniach, np. kawę czy słodycze. Wynika to z faktu, że mają one bardzo długi termin przydatności do spożycia i nie są narażone na psucie się w magazynie.

Produkty zepsute, zniszczone, z istotnymi wadami fabrycznymi

Zależy nam na tym, żeby w naszej ofercie znajdowały się produkty z jednej strony tanie, z drugiej zaś spełniające pewne standardy jakościowe. Z tego powodu nie skupujemy stoków składających się z produktów nie odpowiadających tym standardom – np. posiadających poważne wady fabryczne czy uszkodzonych w czasie transportu.

Nie przyjmujemy również produktów, które nie odpowiadają obowiązującym normom. Dlaczego jest to tak istotne? Jednym z powodów jest nasz troska o markę firm korzystających z naszych usług – wykupione stoki wprowadzamy do dalszego obrotu na innych rynkach. Jeśli składają się one z towarów odstających pod względem jakości od produktów konkurencyjnych, negatywnie będzie to wpływać na markę producenta.

Wśród towarów, które są mniej podatne na uszkodzenia i wady, znajdują się ubrania oraz innego tekstylia – dlatego też stanowią one jeden z trzonów naszej oferty.

Produkty wymagające zezwoleń

Na obrót niektórymi produktami potrzebne są zezwolenia odpowiednich instytucji państwowych. Dotyczy to między innymi wyrobów farmaceutycznych czy alkoholi. Takich towarów również nie skupujemy, ponieważ nie jesteśmy w stanie ich wprowadzić z powrotem na rynek. Wyroby farmaceutyczne, których czas przydatności do użytku zbliża się do końca, powinny być utylizowane w odpowiednich warunkach.

Masz nadwyżkę magazynową, którą chcesz zbyć na korzystnych warunkach? Skontaktuj się z nami, a zaproponujemy odpowiednie rozwiązanie.

AKTUALNOŚCI

Pozostałe wpisy

newsletter

Otrzymuj oferty VIP jako pierwszy

Podejmuj decyzje i ciesz się najlepszą ceną