Stare kolekcje ubrań – nowe możliwości w hurtowni stocków magazynowych!

Udostępnij:

Problem stocków magazynowych może dotknąć przedsiębiorstw z każdej branży, jednak bez wątpienia jedną z tych, która najczęściej musi się z nim borykać, jest branż odzieżowa. Wynika to między innymi z tego, jak działa ten sektor gospodarki. Dowiedz się, dlaczego firmy produkujące ubrania często muszą mierzyć się z nadwyżkami magazynowymi i jakie są możliwe rozwiązania tego problemu.

Skąd biorą się nadwyżki ubrań w magazynach?

Produkcja ubrań codziennego użytku rządzi się dość specyficznymi regułami. W każdym sezonie firmy modowe wystawiają do sprzedaży kolekcje, które muszą się sprzedać w przeciągu kilku następnych miesięcy – po tym czasie stają się już po prostu niemodne i tracą zainteresowanie ze strony ewentualnych klientów. Jednocześnie produkcja ubrań jest bardzo intensywna i wręcz nadmierna – producenci upewniają się w ten sposób, że będą w stanie sprostać popytowi i zmaksymalizować swój zysk.

Efektem ubocznym takiego działania jest powstawania dużych nadwyżek ubrań z minionych kolekcji, które nie znalazły odbiorców i zaczynają zalegać w magazynach. Mimo, że ubrania nie psują się tak jak artykuły spożywcze ani nie starzeją w taki sam sposób jak technologia, to przechowywanie ich z nadzieją na sprzedaż w kolejnym sezonie nie jest dobrym pomysłem z finansowego punktu widzenia – szanse na zbycie niemodnego towaru po dobrej cenie są niskie, natomiast koszty magazynowania go przez kilka następnych miesięcy przeważają nad ewentualnym zyskiem.

Właśnie z tego powodu dobrym rozwiązaniem problemu stoku ubrań z nieaktualnej kolekcji jest sprzedanie go do skupu.

Jak działa skup stoków?

Zasada działania skupu stoków magazynowych jest bardzo prosta – nasza firma oferuje taką usługę. W momencie, kiedy firma posiadająca nadwyżki towaru w magazynie, których pragnie się szybko pozbyć skontaktuje się z nami, dokonujemy wyceny produktów i przedstawiamy ofertę handlową. Po zaakceptowaniu jej po klienta przenosimy wykupiony towar do własnych magazynów, skąd następnie sprzedajemy go po niskiej cenie klientom indywidualnym lub zainteresowanym firmom. Dbamy jednocześnie o to, by towaru ze stoku nie stanowił konkurencji dla innych artykułów producenta.

Dlaczego warto skorzystać z tej możliwości?

Sprzedanie stoku do skupu to dziś bardzo chętnie wybierane przed producentów odzieży rozwiązanie. Wynika to z jego licznych zalet. Co prawda towary skupowane są po dość niskiej cenach, które często stanowią ledwie równowartość kosztów produkcji danego artykułu niemniej istnieją również inne korzyści, o których warto wiedzieć. Chodzi o:

  • odzyskanie zamrożonych w produktach środków – towar niesprzedany, lecz zalegający w magazynie nie przynosi żadnych finansowych korzyści. Sprzedając go nawet po kosztach produkcji producent może uzyskać przynajmniej część środków niezbędnych do wznowienia produkcji lub rozwoju firmy;
  • zminimalizowanie kosztów magazynowania – niezależnie czy producent posiada własne magazyny, czy wynajmuje przestrzeń magazynową, zalegający towar generuje koszty, które z czasem mogą przeważyć nad wartością produktów. Sprzedanie towaru to pozbycie się zbędnych wydatków;
  • odzyskanie płynności dystrybucji – magazyn jest niezbędny do utrzymania płynności dostaw. Jeśli magazyny są pełne zalegających towarów, płynność ta zostaje zaburzona, a w ekstremalnych przypadkach może prowadzić do wstrzymania produkcji. Sprzedanie stoku pozwala przywrócić normalne funkcjonowania firmy.

Przy tym wszystkim sprzedanie stoku magazynowego nie generuje dodatkowych kosztów pod postacią samodzielnie zorganizowanej sprzedaży towaru przez dział outlet lub akcje promocyjne – w obu przypadkach konieczne jest bowiem oddelegowanie ludzi do obsługi sprzedaży.

Twoja firma ma zalegające w magazynach stare kolekcje ubrań. Chętnie się nimi zajmiemy! Skontaktuj się z nami, a razem znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.

AKTUALNOŚCI

Pozostałe wpisy

newsletter

Otrzymuj oferty VIP jako pierwszy

Podejmuj decyzje i ciesz się najlepszą ceną