Jak zwolnić przestrzeń w magazynie?

Udostępnij:

adwyżki towarów w magazynach mogą być niesamowicie uciążliwe dla przedsiębiorstw. Powodują one wzrost kosztów magazynowania, a ludzie odpowiadający za magazynowanie będą mieli problem w znalezieniu miejsca na nowe produkty, co skutkuje zastojami w pracy firmy. Sprzedaż stocków magazynowych to coś, o czym musimy pamiętać, aby uchronić firmę przed kłopotami. W tym celu warto nawiązać współpracę z rzetelnym partnerem.

Gdzie sprzedać nadwyżki magazynowe?

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad założeniem, tzw. outletu. Jest to praktykowane przez wiele firm, które mają problem z płynnością swoich towarów. Są to sklepy umiejscowione najczęściej w pobliżu firm, w których zostają sprzedawane produkty, których nikt nie kupił, gdy znajdowały się w podstawowej ofercie. Z wiadomych przyczyn ceny są tutaj znacznie niższe. Zagwarantuje to więcej miejsca na magazynie i zwrot części pieniędzy przeznaczonych na produkcje i magazynowanie. Rozwiązanie to ma jednak swoje wady. Trzeba liczyć się z dodatkowymi wydatkami, takimi jak wynajęcie lokalu czy zatrudnienie dodatkowych pracowników. Decyzja o założeniu outletu powinna być więc przemyślana, żeby nie przyniosła jeszcze większych strat niż samo magazynowanie.

Bezpieczniejszym sposobem na sprzedaż stocków magazynowych jest znalezienie odpowiedniej firmy, która zajmuje się skupem nadwyżek magazynowych. Podjęcie stałej współpracy z taką firmą gwarantuje nam wolną przestrzeń magazynową i szybkie pozbycie się nadwyżek towarów, co w przypadku outletów nie jest takie oczywiste.

Oprócz profesjonalnych firm istnieją także mniejsze skupy nadwyżek. Działają one na tej samej zasadzie co zajmujące się tym profesjonalne firmy, jednak najczęściej nastawione są na konkretny typ towaru, np. obuwie czy kosmetyki.

Jak widać, znalezienie odpowiedniego partnera, który odkupi od nas nadwyżki magazynowe, jest niezwykle ważne w płynnym działaniu przedsiębiorstwa. Pozwoli również zaoszczędzić pieniądze, które należałoby wydać na magazynowanie niechodliwych towarów.

AKTUALNOŚCI

Pozostałe wpisy

newsletter

Otrzymuj oferty VIP jako pierwszy

Podejmuj decyzje i ciesz się najlepszą ceną