5 ciekawostek na temat sprzedaży hurtowej

Udostępnij:

Gdzie znajduje się największy rynek hurtowy na świecie? Kiedy rozpoczął się handel hurtowy? W którym polskim mieście odbyła się jedna z największych konferencji na temat globalnego rynku hurtowego? Poznaj 5 ciekawostek dotyczących sprzedaży hurtowej.

Jaka jest największa hurtownia na świecie?

Lokalizowany w Chinach Yiwu International Trade Market to największy rynek hurtowy na świecie. Znajduje się w nim ponad 70 000 stanowisk i jest otwarty przez niemal cały rok. Yiwu International Trade Market mierzy aż 7 km długości i znaleźć w nim można praktycznie wszystko.

Kiedy działalność rozpoczęli pierwsi hurtownicy?

Część naukowców uważa, że początek handlu hurtowego miał miejsce już nawet kilkanaście tysięcy lat temu. Inaczej mówiąc, sprzedaż hurtowa rozpoczęła się praktycznie w tym samym czasie, co sprzedaż detaliczna.

Jak wpłynęła globalizacja na rynek hurtowy?

Wpływ globalizacji na każdą branżę jest znaczący, a w przypadku handlu detalicznego wręcz ogromny. Dziś miejsce prowadzenia działalności hurtowniczej nie ma już takiego znaczenia jak kiedyś. Dawniej hurtownicy prowadzili swą działalność tam, gdzie nie brakowało sprzedawców detalicznych, którym mogli dzięki temu w krótkim czasie dostarczać towar. Dziś sprzedaż hurtowa często oparta jest na kontaktach między stronami zamieszkującymi różne kraje, a nawet odległe kontynenty.

Czy sprzedaż hurtowa dotyczy także usług?

Handel hurtowy kojarzy się głównie z gigantyczną ilością towarów, które są kupowane celem ich odsprzedaży. Co ciekawe, handel hurtowy na szeroką skalę dotyczy także usług nienamacalnych, czyli tych związanych np. z finansami. Dla banków sprzedaż hurtowa polega na transakcjach (np. zawieraniu funduszy emerytalnych) zawieranych z wielkimi klientami instytucjonalnymi oraz korporacjami.

Gdzie w Polsce odbyła się jedna z większych konferencji dotyczących handlu hurtowego?

W 2016 roku w Lublinie zorganizowana została konferencja Światowego Stowarzyszenia Rynków Hurtowych. Czołowi przedstawiciele tego rynku z ponad 30 państw dyskutowali wtedy na temat perspektyw dalszego rozwoju handlu hurtowego.

AKTUALNOŚCI

Pozostałe wpisy

newsletter

Otrzymuj oferty VIP jako pierwszy

Podejmuj decyzje i ciesz się najlepszą ceną